Aktywne wakacje w Tunezji

Plaża w Monastir

Tunezja to taki kraj w którym zawsze jest co robić. Po za kąpielami morskimi i słonecznymi można zwiedzać wiele zabytków ale też spędzić czas bardziej aktywnie uprawiając sport. Mam kilka propozycji jak urozmaicić wakacje.

Golf – w Tunezji znajduje się wiele pól golfowych w różnych regionach Tunezji. Prawie wszystkie pola są położone blisko morza, zapewniając graczom wspaniały widok na Morze Śródziemne, w pobliżu dużych miast takich jak: Tunis, Hammamet, Sousse, Tabarka, Monastir, na Djerbie a nawet w Tozeur. Największe z nich znajduje się w Hammamecie – Golf Citrus Hammamet . Ceny korzystania z klubów są różne od około 100 dt do aż ponad 200 dt.

Quady – Tunezja to też raj dla miłośników quadów. Krajobrazy Tunezji doskonale nadają się również do przejażdżek quadami, np. okolice jeziora Chott El Jerid czy krajobrazy pustyni. W przypadku wycieczek quadem z przewodnikiem nie jest wymagana licencja, ale musisz mieć co najmniej 18 lat . Poza torami nadzorowanymi, prowadzenie quada o pojemności silnika poniżej 125 CC nie wymaga posiadania prawa jazdy. W przypadku ciężkich quadów o pojemności 125 cm3 lub większej potrzebujesz prawa jazdy na motocykl.

Jazda konna – w Tunezji nie brak również stadnin gdzie turysta może skorzystać z jazdy konnej. Wyobraźcie sobie romantyczną przejażdżkę przy zachodzie słońca brzegiem morza. Bajka, prawda?

Tunezja to raj sportów morskich

Nurkowanie – Tunezja jest również kierunkiem sprzyjającym praktyce nurkowania. Kluby nurkowania są usytuowane prawie na całej linii brzegowej. Nurkowanie w Tunezji koncentruje się w turystycznych miejscowościach Tabarka, Cap Bon i Hammamet. U wybrzeży Hammametu można odkryć wrak z II wojny światowej, barwną podwodną przyrodę w Hergli, podwodne stanowiska archeologiczne w Mahdii, ukryte jaskinie i kolorowe ryby na Dżerbie, a także piękne grupy w pobliżu Port El Kantaoui. W okolicach Tabarki podczas nurkowania można zobaczyć rafy koralowe. Koszty nurkowania w Tunezji zależne są od miejsca, pory dnia czy zaawansowania danej osoby.

Klub Ras Adar Haouaria Klub La Sirene Djerba

Windserfing – dobrym miejscem w Tunezji do uprawiania windsurfingu jest Djerba ze względu na idealne warunki wiatrowe i temperaturowe. Popularnym i cenionym miejscem wśród windsurferów jest też Rass El Djebel znajdujący się tylko 20 km od miasta Bizerta lub Kelibia czy Haouaria na półwyspie Cap Bon.

Parasailing

Parasailing – ten sport jest oferowany praktycznie na każdej plaży w kurortach. Przykładowa cena lotu to 40 € za osobę/15min, lub 22 € za osobę w duecie.

Tunezja oferuje również inne sporty wodne jak narty wodne, kitesurfing, rejs katamaranem. Ceny rejsu katamaranem zaczynają się od 20 € za godzinny rejs. Ceny również zależą od dnia, miejsca, łodzi.

Oprócz tego wiele hoteli ma na swoim terenie korty tenisowe, miejsce do siatkówki plażowej a w ramach animacji organizowane są aerobik wodny, mecze piłki wodnej, aerobik.