Jak dbają o urodę Tunezyjki?

W Tunezji kobiety bardzo dbają o urodę. Często chodzą do fryzjera, nawet te z nich które noszą hijab. Panuje kult długich włosów, kobieta z długimi włosami jest dla nich bardziej kobieca. Niezwykle rzadko można spotkać kobietę obciętą “na chłopaka”.

Tunezyjki, zwłaszcza mężatki depilują całe ciało, nie zostawiając ani jednego włoska (oprócz brwi i włosów na głowie oczywiście). Często używają do depilacji domowej roboty wosku – mieszają wodę z cukrem i cytryną, a potem gotują wszystko razem aż uzyska się konsystencje przypominającą miód.

Tunezyjki korzystają z hammamów – łaźni tureckich, gdzie robią peelingi całego ciała aby skóra była gładka i delikatna. Te z większym zasobem portfela korzystają z salonów spa. Korzystają też z wszelkich dobrodziejstw tunezyjskiej flory z których produkuje się różne olejki takie jak olejek jaśminowy (sama taki posiadam i używam) czy bergamotka…

Wiele Tunezyjek maluje się na co dzień a już wszystkie obowiązkowo od święta czyli w dniu swojego ślubu. Co jest bardzo charakterystyczne, korzystają z takich kosmetyków dzięki którymi osiągną bledszą skórę. Henne którą Tunezyjki ozdabiają dłonie oraz stopy przed ślubem używają również do przyciemniania brwi, rzęs i włosów dzięki czemu są bardziej błyszczące. Natomiast khol – proszek którym Tunezyjki przyciemniają oczy ze względu na naturalne składniki jest idealnym kosmetykiem dla kobiet u których występują reakcje alergiczne.

Czy korzystają z usług klinik medycyny estetycznej? Tak. Na pewno nie jest to powszechne gdyż takie usługi trochę kosztują i zwyczajnie większość kobiet na to nie stać. Ale kobiety majętne, gwiazdy… No właśnie…Niektóre tunezyjskie gwiazdy bardzo upodobały sobie poprawki poprzez skalpel. Najwięcej gabinetów czy klinik medycyny estetycznej można znaleźć w stolicy jednak nie brakuje ich w innych miastach na wybrzeżu. Ceny pojedynczego wtrysku do wypełniania ust kwasem hialuronowym wynoszą od 350 dinarów do 800 dinarów. Wstrzyknięcie botoksu również kosztuje tyle samo. 4000 dinarów to koszty implantów. Ceny dla zachodnioeuropejskich klientów być może są tanie jednak nie dla lokalnych klientek.