Nieturystyczna Tunezja
Statystyczny zachodni turysta odwiedzający Tunezję spędza wakacje na wybrzeżu Tunezji – w Hammamecie, Sousse, Monastirze, Mahdii, ewentualnie na wyspie Djerba. Do niedawna popularnym kurortem był Nabeul, jednak w tym momencie turystyka tam dogorywa. Biura podróży oferują też wycieczki fakultatywne w inne miejsca jak Tunis, Sidi Bou Said, Kairouan, Sahara i oazy na południu kraju. Jednak to nie wszystko… Tunezja kryje wiele ciekawych miejsc, które niekoniecznie są ogólnie znane… Poznajcie ciekawe miejsca o których nie koniecznie słyszeliście a powinniście.
Stanowiska archeologiczne dla miłośników historii… Najbardziej znane stanowisko archeologiczne to Kartagina w Tunisie ale są też i inne.
Dugga/Thugga – to najokazalsze w Tunezji rzymskie miasto i zarazem jedno z najpiękniejszych na świecie. W tym ogromnym kompleksie, zajmującym 25 ha, w dobrym stanie zachowało się wiele antycznych zabytków. W 1997 r. Douggę wpisano na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. Thugga znajduje się 110 km od Tunisu w gubernatorstwie Beja.

Bulla Regia – stanowisko archeologiczne wraz z muzeum w którym możemy zobaczyć termy, forum, świątynie, podziemne domostwa czy łuk triumfalny a to wszystko z II w. p.n.e. Miejsce to znajduje się na drodze z Beji do Jendouba.
Uttica – ruiny starożytnego miasta, kolonii fenickiej. Znajduje się na drodze pomiędzy Tunisem a Bizerte.

Sbeitla – niewielkie miasteczko kryje ruiny starożytnej Sufetuli, najdalej na południe wysuniętego miasta rzymskiej Afryki. Do naszych czasów zachowało się wiele zabytków.
Althiburos – stanowisko archeologiczne które wciąż nie zostało całkowie odsłonięte. Do tej pory odkryto m.in. forum, teatr, łuk triumfalny czy mauzolea. Miejsce to znajduje się w gubernatorswie Kef blisko miasta Medeina.
Thuburbo Maius – jedno z większych pozostałości miast rzymskich na terenie Tunezji.
Urokliwe miasta godne uwagi, które zdecydowanie rzadziej goszczą turystów…
Tabarka – małe miasteczko położone na północnym wybrzeżu kraju, blisko granicy z Algierią. W mieście znajduje się wiele hoteli, choć część z nich jest już dawno zamknięta. Kiedyś był to bardzo popularny kurort dla francuskich turystów. To chyba jedyne miejsce w Tunezji gdzie można ponurkować podziwiając rafy koralowe. Dla pasjonatów golfa to idealne miejsce, gdyż znajdziemy wiele pól golfowych.
Bizerte – urokliwe miasteczko znajdujące się 60 km od Tunisu. Miejscowość zachwyca średniowiecznymi uliczkami, malowniczym starym portem z szerokimi bulwarami i architekturą nowoczesnych dzielnic. W okolicach Bizerte jest mnóstwo ciekawych, wartych zobaczenia miejsc takich jak Raf Raf czy Utyka.

Kelibia – niewielkie miasteczko leżące na półwyspie Cap Bon. Miasto oferuje świetną kuchnię, piękne plaże i jedno z najlepszych w kraju win Muscat de Kelibia.
Hergla – 24 km od Sousse na stromym klifie rozciąga się urocza Hergla. Miejscowości jeszcze nie odkryła masowa turystyka, więc panuje w niej cisza i spokój.
Gabes – miasto usytuowane nad morzem jednak nie ze względu na plaże warto zajrzeć do tego miasta, lecz ze względu na architekturę i zabytkowe budowle. Pod miastem rozciągają się oazy, gdzie rosną palmy daktylowe.
Sfax – to drugie co do wielkości miasto w Tunezji jest niedocenione przez turystów. Miasto posiada malowniczą medynę – szczególnie wartą uwagi, wspaniałe muzea i ładną współczesną część.
Wyspy Kerkennah – w ich skład wchodzi 7 wysp. To idealne miejsce dla szukających ciszy i spokoju.
Miejsca na północy kraju, które zapierają dech w piersiach… Cisza, spokój, brak turystów lub niewielka ich ilość, natura, brak komercji.

Cap Serrat

Cap Negro
Cap Angela – najbardziej wysunięty na północ punkt Afryki
Raf Raf – miasteczko oraz plaża w pobliżu Bizerte słynące z niesamowicie błękitnego morza.

Cap Blanc
Jezioro Ichkeul – w okolicy kwitnie życie roślinne i zwierzęce. Jezioro Ichkeul jest częścią parku Narodowego Ichkeul
Haouaria – zniewalające morze a do tego jaskinie Ghar El Kebir.
Korbous – miasteczko słynie jako uzdrowisko, znajduje się na półwyspie Cap Bon