Wakacje Tunezyjczyków

Wakacje w Tunezji dla miejscowych zaczynają się w czerwcu aż do połowy września kiedy to dzieci mają wolne. Ale najczęściej Tunezyjczycy wybierają się na urlop w lipcu i sierpniu, o ile nie ma w tym czasie ramadanu. Tunezyjczycy raczej spędzają czas w tym okresie w domu a dopiero po zakończeniu ramadanu i Eid Al Fitr wybierają się tłumnie do swoich kurortów, co można zauważyć w hotelach. Lokalsi wybierają nie tylko dobrze nam znane kurorty takie jak Hammamet, Sousse czy Djerbe ale także i inne miasta w których rzadko można spotkać zagranicznego turystę. Mowa tutaj o Kelibii, Korbous albo Bizerte…

Cześć osób nocuje w hotelach, korzystając z wszelkich dobrodziejstw hotelu a inni znów wynajmują mieszkania lub domy, często z basenem których nie brakuje w nadmorskich miastach.

Czy Tunezyjczycy spędzają wakacje tylko w swoim kraju? Nie. Ci z zasobniejszym porfelem wybierają się zagranicę. Popularna jest Turcja, zwłaszcza wśród nowożeńców gdzie dla Tunezyjczyków nie jest potrzebna wiza. Ale są też tacy którzy zwiedzają kraje Europy zachodniej, uprzednio zdobywając wizę. No właśnie, wiza… Tunezyjczycy do bardzo wielu krajów potrzebują wizy. To jeden z głównych powodów dlaczego podróże zagraniczne wśród Tunezyjczyków nie są powszechne. Drugim ważnym powodem są środki finansowe. Wielu po prostu na to nie stać, a nawet na wakacje w swoim kraju.